closeup of golden tron coin trx cryptocurrency ove 2022 09 06 15 15 32 utc

آشنایی با ترون: انقلاب بلاکچینی به سبک هیجان انگیز!

ترون (TRX):

TRON (TRX) یک سیستم عامل بلاکچینی غیرمتمرکز است که توسط بنیاد TRON ایجاد و در سال 2017 راه‌اندازی شد. ابتدا نشانه‌های TRX بر پایه ERC-20 بر روی اتریوم استقرار یافتند، اما یک سال بعد به شبکه خود منتقل شدند.

اصلی‌ترین هدف این پروژه، ارائه حقوق مالکیت کامل به سازندگان محتوای دیجیتال است. هدف اصلی این پروژه کمک به ایجادکنندگان محتوا (که تنها بخش کوچکی از درآمد را دریافت می‌کنند) است و آن‌ها را با پاداش‌های بیشتر برای کارشان تشویق می‌کند. روش عملکرد: جذب مصرف‌کنندگان محتوا برای مستقیم پاداش‌دهی به سازندگان محتوا (بدون واسطه‌هایی مانند YouTube، Facebook یا Apple).

نرم‌افزار TRON حمایت از قراردادهای هوشمند، انواع مختلفی از سیستم‌های بلاکچینی و برنامه‌های غیرمتمرکز با نام dApps را پشتیبانی می‌کند. این پلتفرم رمزارز از مدل معاملاتی مشابه با بیت‌کوین (BTC) یعنی UTXO استفاده می‌کند. معاملات در یک دفتر روزنامه‌سازی عمومی صورت می‌گیرند و کاربران می‌توانند تاریخچه عملیات را پیگیری کنند.

به همین دلیل، این پلتفرم برای ایجاد اینترنت غیرمتمرکز طراحی شده است و به عنوان یک ابزار برای توسعه‌دهندگان برای ایجاد dApps عمل می‌کند که به عنوان یک جایگزین برای اتریوم عمل می‌کند. هر کسی می‌تواند dApps را در شبکه TRON ایجاد کند، محتوا ارائه دهد و به عنوان جبران زحمات خود دارایی‌های دیجیتال دریافت کند. توانایی ایجاد محتوا و به اشتراک گذاشتن آن به صرفه‌ترین ویژگی TRON است.
download 1

جاستین سان: بنیان‌گذار ترون (TRX) و رئیس‌مدیرعامل با استعداد

ترون توسط جاستین سان بنیان‌گذاری شد، که هم اکنون به عنوان مدیرعامل این شرکت خدمت می‌کند. وی تحصیلات خود را در دانشگاه پکن و دانشگاه پنسیلوانیا انجام داد و به عنوان یکی از کارآفرینان معتبر منطقه آسیا توسط مجله فوربس در سری 30 زیر 30 ساله آسیا شناخته شد.

ادامه مطلب  استلار (XLM): شبکه‌ای برای اتصال سیستم‌های مالی جهان و ارائه انتقال سریع و ارزان پول

او که در سال 1990 متولد شد، در گذشته همچنین با Ripple همکاری داشت و به عنوان نماینده اصلی آن در منطقه چین بزرگ خدمت می‌کرد.

تمایزات ترون (TRX): به راستی یک پلتفرم بلاکچینی منحصر به فرد

ترون خود را به عنوان یک محیط معرفی کرده است که ایجادکنندگان محتوا می‌توانند به طور مستقیم با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنند. با حذف پلتفرم‌های متمرکز – بگذارید آنها سرویس‌های پخش، فروشگاه‌های برنامه و سایت‌های موسیقی باشند – امید است که سازندگان محتوا تا حد زیادی کمترین میزان کمیسیون را به واسطه‌ها از دست ندهند. در عوض، این می‌تواند موجب کاهش هزینه محتوا برای مصرف‌کنندگان شود. با توجه به اینکه بخش سرگرمی به طور فزاینده‌ای به صورت دیجیتالی شده است، ترون ممکن است در استفاده از فناوری بلاکچین به این صنعت سرگرمی، از سر به سری باشد.

شرکت همچنین مدعی است که یک تیم توسعه‌دهنده با استعداد و با تجربه دارد که از شرکت‌های بزرگی مانند Ripple Labs استخدام شده‌اند. و در آخر، در حالی که برخی از پروژه‌های دیگر بلاکچینی ممکن است در مورد طرح‌های توسعه خود مبهم باشند، ترون با ارائه یک نقشه‌ی مسیر که نیت‌های خود را برای سال‌های آینده نشان می‌دهد، از این جمله‌ها تمایز می‌یابد.

نمایندگی حکم‌گیری تعیین‌شده: مکانیزم امنیتی شبکه TRON (TRX)

TRON از یک مکانیزم توافق به نام حکم‌گیری تعیین‌شده استفاده می‌کند.

صاحبان TRX می‌توانند رمزارز خود را یخ‌زده کنند تا قدرت TRON دریافت کنند، که به این معنی است که می‌توانند برای “نمایندگان فوق‌العاده” که به عنوان تولیدکنندگان بلوک عمل می‌کنند، رأی دهند.

ادامه مطلب  بررسی کامل بلاکچین BNB

این تولیدکنندگان بلوک جایزه TRX در ازای تأیید معاملات دریافت می‌کنند و این جوایز سپس بین افرادی که برای آنها رأی داده‌اند تقسیم می‌شود.

به گفته ترون، این رویکرد به شبکه بلاکچین آن کمک می‌کند تا سطح‌های بالاتری از قدرت نمایی را داشته باشد.

معماری لایه‌بندی TRON (TRX): توانمندی‌های بی‌نظیر در پردازش معاملات

سیستم TRON بر اساس یک معماری سه‌لایه ساخته شده است که عملکرد قدرتمند و پرقدرت آن را تضمین می‌کند.

  • لایه ذخیره‌سازی: جایی که داده‌های شبکه، حالت بلوکچین و داده‌های تاریخچه به طور امن ذخیره می‌شوند. این لایه هدف طبقه‌بندی تمام انواع داده‌های اکوسیستم است.
  • لایه کاربرد: جایی که توسعه‌دهندگان نقش کلیدی دارند و TRX برای توسعه برنامه‌ها و ایجاد کیف‌ها استفاده می‌شود.
  • لایه مرکزی: جایی که دستورات مختلف پردازش می‌شوند (که فقط می‌توانند با دو زبان برنامه‌نویسی Solidity و Java نوشته شوند). اصل عملکرد: لایه مرکزی دستورات را محاسبه کرده، آنها را پردازش می‌کند و آنها را به ماشین مجازی TRON ارسال می‌کند که در آن منطق اتفاق می‌افتد و dApps اجرا می‌شوند.

ابزار اصلی حفاظت شبکه و همچنین یکی از ویژگی‌های ویژه‌ی آن، سیستم حکم‌گیری تعیین‌شده یا dPoS است، یک جایگزین برای الگوریتم‌های حکم‌گیری PoS و PoW. این یک مزیت رقابتی برای TRON است، زیرا به این معنی است که شبکه بسیار بهینه‌تر از نظر انرژی است. علاوه بر این، به علت معماری لایه‌بندی شده، TRON بیشترین تعداد معاملات را به صورت همزمان نسبت به سیستم‌های PoW انجام می‌دهد. به گفته تیم توسعه‌دهنده، TRON توانایی پردازش تا 2000 عملیات در ثانیه بدون هزینه را دارد، بنابراین معاملات در شبکه بدون هزینه انجام می‌شوند.
digital money 2022 11 02 00 00 58 utc

ادامه مطلب  عالم جهان مجازی DELYSIUM: جامعه‌ای مجازی که هوش مصنوعی را به بازی‌ها می‌آورد!

ترون (TRX): پلتفرم عاملیت بلاکچینی جهت استفاده روزمره

در حالی که بیت‌کوین تا شش معامله در ثانیه و اتریوم تا 25 معامله در ثانیه را مدیریت می‌کند، TRON ادعا می‌کند که شبکه آن ظرفیت 2000 تراکنش در ثانیه را دارد.

برای درک بیشتر از این پروژه، به بررسی عمیق‌تر TRON بپردازید.

این پروژه بهترین توصیف را به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز برای به اشتراک‌گذاری محتوا و سرگرمی ارائه می‌دهد – و به این منظور، یکی از بزرگ‌ترین خریدهای آن، خدمات به اشتراک‌گذاری فایل BitTorrent در سال 2018 بود.

به طور کلی، TRON اهداف خود را به شش مرحله تقسیم کرده است. این اهداف شامل ارائه به اشتراک‌گذاری فایل‌های توزیع شده ساده، ترویج ایجاد محتوا از طریق پاداش‌های مالی، اجازه به سازندگان محتوا برای راه‌اندازی نشانه‌های شخصی خود و غیرمتمرکزکردن صنعت بازی است.

TRON همچنین یکی از محبوب‌ترین بلاکچین‌ها برای ساخت dApps است.

پیام بگذارید