1 opt

Optimism: رمزارز لایه دوم بر روی اتریوم و مقیاس‌پذیری بهتر

 • Optimism

  Optimism یک زنجیره بلوک لایه دوم بر روی اتریوم است. Optimism از امنیت شبکه اصلی اتریوم بهره می‌برد و با استفاده از بهینه‌گرایی‌های افتراضی (optimistic rollups) به مقیاس‌پذیری اکوسیستم اتریوم کمک می‌کند. این به این معناست که تراکنش‌ها به صورت قابل اعتماد در Optimism ثبت می‌شوند، اما در نهایت توسط اتریوم تأمین امنیت می‌شوند.
  Optimism Investor Whale Moves 2.65 Million OP Ahead Of Unlock; Dump Incoming?

 • Optimism یکی از بزرگ‌ترین راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری برای اتریوم است با بیش از 500 میلیون دلار ارزش تأمین‌مالی. این شبکه میزبان 97 پروتکل مختلف است، بزرگ‌ترین آن‌ها شامل Synthetix (SNX)، یک صرافی مشتقات، Uniswap (UNI)، یک تبادل غیرمتمرکز، و Velodrome (VELO)، یک پلتفرم تبادل مالی متمرکز می‌باشد. کاربران می‌توانند با افزودن زنجیره Optimism به کیف پول Metamask خود و پل‌زدن توکن‌های مانند اتریوم به L2، در مسیر Optimism شروع به کار کنند. در تاریخ 31 مه 2022، Optimism یک ایردراپ بسیار پرانتظار از توکن OP خود انجام داد.

  The Top 15 EVM Compatible Blockchains of 2023

 • کی بنیان‌گذاران Optimism هستند؟
 • Optimism توسط بنیاد Optimism، یک سازمان غیرانتفاعی اداره می‌شود که به رشد اکوسیستم Optimism متعهد است. مشابه اتریوم، Optimism هدف دارد تا به یک عمومی خالص کاملاً غیرسودجویی تبدیل شود. Optimism کاملاً توسط اهداها و گرنت‌ها تأمین می‌شود و تعهد دارد زیرساخت‌هایی تولید کند که رشد و پایداری کالاهای عمومی را ترویج می‌کنند.
 • چه چیزی Optimism را منحصر به فرد می‌کند؟ Optimism بر اساس چهار اصل اصلی طراحی شده است:
 1. سادگی
 2. عقلانیت
 3. پایداری
 4. بهینه‌گرایی

  Optimism ,OP Glass Crypto Coin 3D Illustration 24093196 PNG

 • Optimism هدف دارد که در ساختار لایه دوم برای اتریوم، تعداد حداقلی از قسمت‌های متحرک را داشته باشد. در عمل، این به این معناست که هنگامی که ممکن است، از کدها و زیرساخت‌های اتریوم آزموده‌شده استفاده می‌کند. به همین دلیل Optimism هدف دارد که کدهای خود را در حداقل ممکن نگه دارد و به طور مستقیم با کدهای موجود همکاری کند.
 • این اکوسیستم علاوه بر این، بر عقلانیت تأکید می‌کند و تحت نیازها و محدودیت‌های واقعی تیم خود و کاربرانی که با این اکوسیستم در تعامل هستند، قرار دارد. بنابراین، Optimism هدف دارد که به صورت تکراری ساختارهایی مانند معادل‌سازی EVM را پیاده‌سازی کند.
ادامه مطلب  Avalanche: رقابت با اتریوم و حل معضل مقیاس‌پذیری بلاکچین

پیام بگذارید