coin litecoin closeup on a beautiful background 2021 09 01 06 26 42 utc

لایتکوین، یک ارز رمزنگاری سریع و ایمن

لایتکوین (LTC) چیست؟
لایتکوین (LTC) یک ارز رمزنگاری است که به منظور ارائه پرداخت‌های سریع، امن و با هزینه کم با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد فناوری زنجیره‌بلوک طراحی شده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این پروژه، مطالعه عمیق ما در مورد لایتکوین را بررسی کنید.

این ارز رمزنگاری بر اساس پروتکل بیت‌کوین (BTC) ایجاد شده است، اما در مورد الگوریتم هشینگ استفاده شده، سقف سخت، زمان تراکنش‌های بلوک و چندین عامل دیگر تفاوت دارد. لایتکوین زمان بلوکی تنها 2.5 دقیقه دارد و هزینه‌های تراکنش بسیار پایینی دارد، که آن را برای میکروتراکنش‌ها و پرداخت‌های نقطه‌فروش مناسب می‌سازد.

لایتکوین در تاریخ 7 اکتبر 2011 از طریق یک کلاینت متن‌باز در GitHub منتشر شد و پنج روز بعد، در تاریخ 13 اکتبر 2011، شبکه لایتکوین به صورت زنده فعال شد. از آن زمان به بعد، استفاده از این ارز رمزنگاری و پذیرش آن توسط تجار در حال افزایش بوده و اکثر دوران وجود خود را در میان ده ارز رمزنگاری برتر با سرمایه‌گذاری بازار حفظ کرده است.

لایتکوین توسط چارلی لی، یک کارمند سابق گوگل، ایجاد شد که نیاز داشت که لایتکوین به عنوان “نسخه سبک بیت‌کوین” باشد، به این معنا که ویژگی‌های زیادی از بیت‌کوین را داراست – اگرچه به صورت سبک‌تر.
Glass Litecoin Symbol.H03.2k

موسسان لایتکوین چه کسانی هستند؟
همانطور که پیشتر اشاره شد، لایتکوین توسط چارلی لی، یک طرفدار اولیه ارزهای رمزنگاری و یک نام معتبر در صنعت ارزهای رمزنگاری، ایجاد شد.

چارلی لی، همچنین با نام “چوکوبو” شناخته می‌شود، یک استخراج‌کننده اولیه بیت‌کوین و دانشمند کامپیوتری است که سابقه کار به عنوان مهندس نرم‌افزار در گوگل را داراست. علاوه بر این، چارلی لی در سال‌های 2015 تا 2017 به عنوان مدیر مهندسی در کوین‌بیس فعالیت داشت و سپس به مشاغل دیگری رفت.

امروزه، چارلی لی دفاع‌کننده بی‌ریا از ارزهای رمزنگاری است و مدیر اجرایی بنیاد لایتکوین است – یک سازمان غیرانتفاعی که به همراه تیم توسعه اصلی لایتکوین همکاری می‌کند تا به پیشرفت لایتکوین کمک کند.

علاوه بر چارلی لی، بنیاد لایتکوین شامل سه نفر دیگر در هیئت مدیره است: ژینگ وانگ، آلن آستین و زینگ یانگ – همگی از افراد موفق در زمینه خودشان هستند.

ادامه مطلب  Avalanche: رقابت با اتریوم و حل معضل مقیاس‌پذیری بلاکچین

top view gold litecoin crypto over black shovel mi 2022 12 16 10 06 28 utc

چه چیزی لایتکوین را منحصر به فرد می‌سازد؟
پس از بیت‌کوین، لایتکوین دومین ارز رمزنگاری خالص محبوب است. این موفقیت عمدتاً به سادگی و فواید کاربردی واضح آن ارتباط دارد.

تا ژانویه 2021، لایتکوین یکی از ارزهای رمزنگاری پذیرفته‌شده به طور گسترده است و بیش از 2000 تاجر و فروشگاه در سراسر جهان از LTC پشتیبانی می‌کنند.

مزیت اصلی آن از سرعت و کارآیی هزینه نسبت به تراکنش‌هاست. تراکنش‌های لایتکوین به طور معمول در عرض چند دقیقه تأیید می‌شوند و هزینه‌های تراکنش تقریباً بی‌اهمیت هستند. این امر آن را به جایگزینی جذاب برای بیت‌کوین در کشورهای در حال توسعه می‌کند که هزینه‌های تراکنش ممکن است عامل تعیین‌کننده‌ای در انتخاب ارز رمزنگاری باشد.

در اواخر سال 2020، لایتکوین همچنین شاهد انتشار شبکه آزمایشی MimbleWimble (MW) بود، که برای آزمایش تراکنش‌های مخفی بر اساس Mimblewimble روی لایتکوین استفاده می‌شود. هنگامی که این ویژگی در شبکه اصلی در دسترس باشد، کاربران لایتکوین همچنین از حریم خصوصی و قابلیت انعطاف‌پذیری بهره‌مند خواهند شد.

چه تعداد سکه لایتکوین (LTC) در گردش وجود دارد؟ مانند بیشتر ارزهای رمزنگاری با الگوریتم اثبات کار (POW)، مقدار لایتکوین در گردش به تدریج با هر بلوک جدید که استخراج می‌شود، افزایش می‌یابد.

تا ژانویه 2021، 66.245 میلیون LTC از مجموع تأمین حداکثری 84 میلیون تا کنون استخراج شده است. بنیاد لایتکوین اخیراً تخمین زده است که حتی بیش از 100 سال طول می‌کشد تا لایتکوین به تخریب کامل برسد (تا سال 2140) – زیرا تعداد LTC استخراجی در هر بلوک هر چهار سال یک بار به دلیل برنامه کاهش پاداش بلوک کاهش می‌یابد.

تقریباً 500،000 LTC در روز اول پس از استخراج بلوک تأسیس LTC استخراج شد و چارلی لی و به طور احتمالی سایر توسعه‌دهندگان اولیه لایتکوین نیز در بین اولین استخراج‌کنندگان بودند.

با این وجود، به عنوان یک دارایی به توزیع منصفانه، توسعه‌دهندگان لایتکوین یا چارلی لی هیچ سود مستقیمی از عملکرد لایتکوین دریافت نمی‌کنند – به جز هر چیزی که ممکن است به عنوان بخشی از فرآیند معمول استخراج کسب کنند.

وقتی لایتکوین در چندین بازار در سال 2011 لیست شد، قیمت لایتکوین به 0.30 دلار رسید. سپس از نوامبر تا دسامبر 2013، با افزایش بزرگ قیمت، قیمت لایتکوین به 44.73 دلار افزایش یافت. با این حال، بازار خرسی و هک Mt. Gox باعث شد که قیمت‌های لایتکوین در سال 2014 سقوط کند و قیمت‌ها در محدوده 2 تا 4 دلار برای چند سال تثبیت شوند. در نوامبر و دسامبر سال 2017، قیمت لایتکوین بیش از 500٪ رشد کرده و به 358.34 دلار رسید، به پشتوانه بازار گاوچرانی رمزنگاری. قیمت لایتکوین در مه 2021، در جدیدترین رشد گاوچرانی رمزنگاری، به 386.45 دلار رسید.

ادامه مطلب  Injective Protocol (INJ): پروتکل بلاکچینی مالی نسل بعدی

چگونه شبکه لایتکوین ایمن می‌شود؟ به عنوان یک ارز رمزنگاری مبتنی بر زنجیره‌بلوک، لایتکوین توسط دفاع‌های رمزنگاری بسیار قوی ایمن می‌شود – که عملاً امکان شکستن آن را نادیده می‌گیرد.

همانند بیت‌کوین و چندین ارز رمزنگاری دیگر، لایتکوین از الگوریتم توافق PoW برای تأیید تراکنش‌ها به سرعت و بدون خطا استفاده می‌کند. قدرت ترکیبی از شبکه استخراج لایتکوین جلوگیری از تراکنش‌های تکراری و مجموعه‌ای از حملات دیگر را انجام می‌دهد، در حالی که اطمینان می‌یابد که شبکه دارای 100٪ بهره‌وری است.

کجا می‌توانید لایتکوین (LTC) را خریداری کنید؟ لایتکوین یکی از کم‌ترین ارزهای رمزنگاری با مجموعه‌های معاملاتی وجود دارد، و می‌توانید آن را به دلار آمریکا (USD)، وون کره‌ای (KRW)، یورو (EUR) و بیشتر تبادل کنید. برخی از نام‌های مهم شامل Huobi Global، Binance، Coinbase Pro، OKEx و Kraken هستند.

برای بررسی قیمت لایتکوین زنده به ارز پیشنهادی خود، می‌توانید از ویژگی تبدیل‌کننده کوین‌مارکت‌کپ مستقیماً در صفحه ارز لایتکوین استفاده کنید. به طور جایگزینی، از صفحه تبدیل نرخ تبادل مخصوص استفاده کنید. جفت‌های قیمت محبوب لایتکوین عبارتند از: LTC/USD، LTC/GBP، LTC/KRW و LTC/EUR.

ارتقای لایتکوین Mimblewimble بنیاد لایتکوین در تاریخ 31 ژانویه 2022 به عنوان بخشی از نسخه کاندیدای انتشار 0.21.2 لایتکوین Core، به‌طور رسمی ارتقاء بلوک افزایشی Mimblewimble (MWEB) را اعلام کرد. MWEB به اصطلاح “بزرگترین ارتقاء شبکه لایتکوین تا کنون” خواهد بود، که قابلیت قابلیت معاملات برای همه را ارائه می‌دهد، در حالی که بهبود مقیاس‌پذیری لایتکوین را ایجاد می‌کند. MWEB یک ویژگی اختیاری خواهد بود، که این امکان را به لایتکوین می‌دهد تا “بیشترین ارز رمزنگاری شبیه به نقد، مانند، در فضا” باشد. ارتقاء امنیت و حریم خصوصی ارتقاء Taproot نیز بخشی از انتشار اصلی خواهد بود.

برخی از تبادلات پس از ارتقاء MimbleWimble لایتکوین را لغو می‌کنند MimbleWimble یک ارتقاء است که به کاربران امکان حریم خصوصی بسیار نیازمند را هنگام انجام تراکنش در شبکه می‌دهد. ارتقاء MimbleWimble برای اولین بار در نوامبر 2019 از طریق یک پیشنهاد بهبود لایتکوین مطرح شد. در آن زمان، توسعه‌دهندگان لایتکوین هدف داشتند تا بیشتر به بهبود ناشناسی بین فرستنده‌ها و گیرنده‌ها تمرکز کنند.

ادامه مطلب  BAT پلتفرم تبلیغاتی زنجیره‌بندی با پاداش عادلانه

بعد از ارتقاء MimbleWimble در بلوک 2،257،920 لایتکوین، کاربران می‌توانند برای حفظ حریم خصوصی تراکنش‌ها و بهره‌برداری از مزایای دیگر، از جمله بلوک‌هایی با داده‌های تراکنش بیهوده کمتر، انتخاب کنند. به طور خاص، تراکنش‌های بلند به تفکیک تراکنش تکی تقسیم می‌شوند با ثبت یک جفت ورودی-خروجی واحد.

coin of litecoin on an american flag background t 2021 09 01 02 44 55 utc

ارتقاء بلوک‌های افزایشی MimbleWimble (MWEB) در تاریخ 19 مه 2022 با موفقیت انجام شد. با این حال، این ارتقاء لایتکوین را در معرض تأثیرات نظارتی قرار داد که به ارزهای رمزنگاری با توانایی حفظ حریم خصوصی نگران هستند.

بعضی از تأثیرات ارتقاء به سرعت آشکار شدند زمانی که چندین تبادلات کره‌ای جنوبی به طور کوتاه پس از اعمال ارتقاء MWEB، لایتکوین را از پلتفرم‌های خود حذف کردند. اپبیت، بیتهامب، کوینون، کوربیت و گوپکس به دلیل این که چگونه این امکان را برای این شرکت‌ها غیرممکن می‌کند که به قانون گزارش و استفاده از اطلاعات معاملات مالی خاصی بپردازند، لایتکوین را حذف کردند. طبق مقررات کره‌ای جنوبی، تبادل‌های رمزنگاری باید هرگونه پول‌شویی و فعالیت‌های غیرقانونی را به هر قیمتی از بین ببرند. این به معنای حذف هر نوع ارزهای رمزنگاری است که به کاربران امکان حریم خصوصی یا ناشناسی اضافی می‌دهند.

به‌راحتی با ما در ارتباط باشید!

آیا به دنبال فرصت‌های جدید و جذاب سرمایه‌گذاری هستید؟ نیاز به مشاوره مالی دارید یا فقط می‌خواهید با تیم متخصص ما آشنا شوید؟ تیم ما در [Neocap Inv]همیشه آماده است تا به شما کمک کند.

با مراجعه به وب‌سایت ما به آدرس neocapinv.com می‌توانید از خدمات متنوع ما آگاه شوید، وبلاگ ما را مطالعه کنید یا با استفاده از فرم تماس با ما، سوالات خود را مطرح کنید. از تجربه و دانش تیم ما بهره‌مند شوید و قدمی به سمت آینده‌ای روشن بردارید.

ما منتظر شما هستیم، همین حالا با ما تماس بگیرید!

پیام بگذارید