injective protocol.735x0 is

Injective Protocol (INJ): پروتکل بلاکچینی مالی نسل بعدی

Injective یک زنجیره بلوکی برای مالی است. این یک زنجیره بلوک لایه یک باز و همگام‌پذیر است که برنامه‌های DeFi نسل بعدی را تغذیه می‌کند، از جمله تبادل‌های متمرکز و مشتق‌ها، بازارهای پیش‌بینی، پروتکل‌های امانت و غیره.

Injective به طور منحصر به فرد اصول زیرساختی مالی اصلی و قدرتمندی را فراهم می‌کند که برنامه‌ها می‌توانند از آنها بهره‌برندارند، از جمله یک دفتر سفارش کاملاً غیرمتمرکز و مقاوم در برابر MEV در زنجیره. علاوه بر این، تمام انواع بازارهای مالی مانند بازارهای spot، perpetual، آتی و گزینه‌ها به طور کامل در زنجیره هستند. زیرساخت متصل‌کننده متمرکز و انتقال در ازای تمامی زنجیره‌های Ethereum و همچنین زنجیره‌های با قابلیت IBC و زنجیره‌های غیر EVM مانند Solana سازگار است.

Injective همچنین پلتفرم هوش مصنوعی نسل بعدی و بسیار همگام‌پذیری بر اساس CosmWasm ارائه می‌دهد، با قابلیت‌های پیشرفته بین‌زنجیری. Injective به صورت سفارشی با استفاده از کیت توسعه Cosmos و از مکانیزم توافق Proof-of-Stake مبتنی بر Tendermint استفاده می‌کند، که تأمینی فوری تراکنش با قابلیت اجرای عملکردهای فوری (بیش از 10،000 TPS) را فراهم می‌کند.

اکوسیستم Injective شامل بیش از 100 پروژه و بیش از 150،000 عضو اجتماعی در سراسر جهان می‌شود. Injective توسط یک گروه از سرمایه‌گذاران برجسته مانند Binance، Pantera Capital، Jump Crypto و Mark Cuban حمایت می‌شود.

1 SFLZ4iD24L7sTWReG mGLQ@2x

ماژول تبادل اصلی Injective امکانات برتری ارائه می‌دهد که شامل یک دفتر سفارش کاملاً غیرمتمرکز و موتور تطبیقی پیشرفته برای بازارهای spot، perpetual، آتی و گزینه‌ها، مقاومت در برابر Miner-Extractable Value (MEV) از طریق تطبیق سفارشات حراج مکرر و عدم وجود هزینه گاز برای کاربران است.

ادامه مطلب  پلیگان

Injective به طور طبیعی از IBC استفاده می‌کند و بسیار همگام‌پذیر با چندین لایه یکی از جمله Polygon و Solana (از طریق ادغام Wormhole آینده) است. همچنین به طور منحصر به فرد برای همگام‌پذیری با Ethereum طراحی شده است، از طریق پل توکن ERC-20 به صورت غیرمتمرکز خود، که Injective را اولین شبکه در اکوسیستم Cosmos می‌کند که به طور طبیعی از دارایی‌های Ethereum پشتیبانی می‌کند.

قراردادهای هوش مصنوعی از طریق CosmWasm در Injective پیاده‌سازی می‌شوند، که امکان انجام تراکنش‌های چندزنجیری هوش مصنوعی را به صورت بی‌همتا فراهم می‌کند. با این حال، Injective تنها زنجیره‌ای است که اجرای خودکار قراردادهای هوش مصنوعی را فراهم می‌کند. این قابلیت به عنوان یک سازه قدرتمند برای توسعه‌دهندگان برای ایجاد موردهای کاربردی نوآورانه که در هیچ زنجیره دیگری امکان‌پذیر نبوده‌است، عمل می‌کند.

injective inj coin stacks cryptocurrency 3d render illustration free png

موارد مورد استفاده مخصوص INJ شامل اما محدود به: حاکمیت پروتکل، جذب ارزش dApp، امنیت Proof-of-Stake (PoS)، تحریک توسعه‌دهندگان و سپرده‌گذاری می‌شوند. جزئیات بیشتر در مورد هر یک از این موارد مورداستفاده می‌توانید در زیر بیابید:

حاکمیت پروتکل: توکن INJ هر جزء از Injective را کنترل می‌کند، از جمله ارتقاءهای زنجیره. از زمان راه‌اندازی اصلی شبکه، جامعه Injective به فعالیت‌های حاکمیتی برگزاری شده و تمام پیشنهادها از طریق رأی حکومتی DAO عبور می‌کنند.

جذب ارزش از دست رفته پروتکل: 60% از کل هزینه‌های تولید شده توسط dAppها وارد حراجی برگشتی و احتراق در زنجیره می‌شوند تا ماهیت تضائفی INJ حفظ شود.

امنیت مبتنی بر Proof-of-Stake (PoS) مبتنی بر Tendermint: INJ برای امنیت زنجیره Injective با استفاده از مکانیزم Proof-of-Stake استفاده می‌شود. ارائه‌دهندگان و تأمین‌کنندگان هر دو می‌توانند در ایستکینگ شرکت کنند.

ادامه مطلب  Optimism: رمزارز لایه دوم بر روی اتریوم و مقیاس‌پذیری بهتر

تحریک توسعه‌دهندگان: 40% از هزینه‌های تولیدی توسط کاربران در dAppهای برپایی شده در Injective به طور مستقیم برای تحریک توسعه‌دهندگان جدیدی که در Injective کار می‌کنند، اختصاص می‌یابد.

کی بنیان‌گذاران Injective Labs هستند؟ Injective Labs شرکت تحقیق و توسعه است که ابتدا به ارائه مشارکت در پروتکل Injective پرداخت.

Eric Chen یکی از موسسان Injective Labs است. پیش از تأسیس Injective، به عنوان یک محقق رمزنگاری و معامله‌گر در یک صندوق رمزارزی اصلی کار می‌کرد که در آن افتراضی‌های نوآورانه تجارت بازار رمزنگاری را در فضای بلاکچین و همچنین سرمایه‌گذاری در شرکت‌های برجسته مانند 0x، ChainLink و Cosmos را رهبری کرد. چن اطلاعات گسترده‌ای در مورد پروتکل‌های بلاکچین و مالی سنتی دارد و همچنین درک از طبقه‌بندی‌های بلاکچینی و اجتماع‌های بلاکچینی شرقی و غربی را دارا است.

Albert Chon CTO Injective Labs است. او با دریافت مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر از دانشگاه Stanford فارغ‌التحصیل شد و به عنوان یک مهندس توسعه نرم‌افزار در Amazon کار کرد. او به عنوان پیشگام یک استاندارد Ethereum جدید که توسط تعدادی از پروژه‌های بزرگ امروزی استفاده می‌شود شناخته می‌شود و Injective Labs را با Eric Chen تأسیس کرد.

چه چیزی پروتکل Injective را منحصر به فرد می‌کند؟ Injective از پیشرفته‌ترین زیرساخت مالی نسل بعدی برای ساخت برنامه‌های DeFi روی زنجیره Injective تأمین می‌کند. کاربران می‌توانند به صورت کاملاً غیرمتمرکز، سریع، میان‌زنجیره، با کارمزد پایین و امن به این برنامه‌ها دسترسی پیدا کنند.

بعضی از عناصر کلیدی Injective شامل موارد زیر هستند:

  1. زنجیره بلوک هوش مصنوعی لایه یک: Injective زنجیره بلوک لایه یکی را ارائه می‌دهد که قادر به دستیابی به سرعت بسیار بالا در حالی که هزینه گاز صفر است.
  2. برنامه‌های DeFi نامحدود: Injective به هر کسی امکان می‌دهد تا برنامه‌های DeFi را با زیرساخت‌های قوی Injective مانند یک دفتر سفارش در زنجیره ایجاد کند.
  3. معامله و تولید سود میان‌زنجیره: Injective قابلیت پشتیبانی از مجموعه‌ای متنوع از فعالیت‌های معامله و تولید سود را در شبکه‌های زنجیره‌ای لایه یک متمایز مانند Cosmos و Ethereum دارد.
  4. حکومت شبکه توسط اجتماع: Injective توسط جامعه غیرمتمرکز خود حاکم شده است و تمام نوآوری‌های جدید توسط یک ساختار DAO حاکمیتی رأی‌گیری می‌شوند.
  5. همگام‌پذیری پیشگامانه: Injective تطبیقات نیتیو به Ethereum، Cosmos، Solana و بسیاری از زنجیره‌های دیگر را دارد.
  6. کاملاً سفارشی‌سازی‌پذیر: محصولات خود را با قابلیت تغییر سریع هر پارامتر برای مطابقت با مورد استفاده خود عرضه کنید.
  7. تجربه توسعه‌دهنده حسنه: محیط‌های توسعه انعطاف‌پذیر و با قدرتی که توسط Rust و Golang قدرت دارند.
  8. محیط زیستی دوستانه: از طریق مکانیزم توافق Tendermint PoS، تا Footprint کربنی 99٪ پایین‌تر.
ادامه مطلب  عالم جهان مجازی DELYSIUM: جامعه‌ای مجازی که هوش مصنوعی را به بازی‌ها می‌آورد!

پیام بگذارید