1666000108 Casper

درباره کسپر (CSPR): بلاکچین مبتنی بر PoS

چیستی کسپر (CSPR)?

کسپر که در مین‌نت به تاریخ 30 مارچ 2021 راه‌اندازی شده است، اولین بلاکچین PoS زنده‌ای است که از مشخصات کسپر CBC ساخته شده است. پلتفرم کسپر برای افزایش فناوری بلاکچین، قراردادهای هوش مصنوعی و DApps به مقیاس جهانی طراحی شده است.

با معماری آینده‌نگر خود، کسپر طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که پلتفرم به طور مداوم بر اساس نیازهای متغیر کاربران توسعه یابد و به حداکثر در دسترسی برای توسعه‌دهندگان با تمام پس‌زمینه‌ها باشد. مطابق با کاغذ سفید رسمی، کسپر بهینه‌سازی شده است تا به نیازهای همزمانی که شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان دارند، پاسخ دهد. ماموریت کسپر این است که دوره‌ای جدید برای وب3 را آغاز کند، زیرا تقاضا برای خدمات هوش مصنوعی متصل و مترابط به طور پایدار در تمامی حوزه‌ها افزایش می‌یابد. کسپر این کار را با حل معمای پذیرش ارائه می‌دهد: ارائه امنیت درجه‌ی اشتغال، قابلیت مقیاس‌پذیری و غیر متمرکزی را در یک پروتکل بلاکچینی مشابه ارائه می‌دهد.

Comments from the Casper Association on the CSPR Token Sale

کسپر از چه جوانبی منحصر به فرد است؟

کسپر یک استفاده منحصر به فرد از فناوری بلاکچین و روش موافقت PoS است. به دلیل رویکرد کاملاً غیر متمرکز خود، شبکه به نظر بسیار تنوع‌پذیر در مورد موارد استفاده است. این موارد نه تنها همچنین، کسپر دارای طراحی آینده‌نگری است با قراردادهای هوش مصنوعی قابل ارتقا و هزینه‌های قابل پیش‌بینی برای معاملات. به علاوه، کسپر یک استاندارد جدید برای مصرف انرژی بلاکچین معرفی می‌کند و 136,000% بیشتر از بیت‌کوین به لحاظ مصرف انرژی می‌باشد.

مشخصه بی‌هنگام‌سازی CBC کسپر به عنوان ویژگی متمایزی از شبکه شناخته شده است. این مشخصه امکان بهره‌برداری سریع از خدمات بلاکچینی را در تمامی سطوح شرکتی فراهم می‌کند. با استفاده از موافقت PoS، کسپر اطمینان از مقیاس‌پذیری و راهکارهای مدیریت پایگاه‌داده فراهم می‌کند. کسپر و توکن CSPR نتیجه سال‌ها تحقیقات توسط CasperLabs هستند.
b5acf3cc 262c 46b6 846d 9a88a5aa3146

ادامه مطلب  سولونا: پلتفرم بلاکچین با کارایی بالا و مقیاس‌پذیری

بیشتر از این، CasperLabs برای سازمان‌هایی که در شبکه کسپر می‌سازند، خدمات و پشتیبانی در سطح شرکت ارائه می‌دهد، مشابه اینکه Red Hat سازمان‌هایی که در اکوسیستم لینوکس می‌سازند را پشتیبانی می‌کند. به دلیل تجربه یکتای تیم در اجرای خدمات در سازمان‌های نرم‌افزاری شرکتی مانند Adobe، Avalara و Google، CasperLabs به طور یکتایی برای ارتقاء کسپر به عنوان بلاکچین معمولی برای تعداد رو به افزایشی از سازمان‌های شرکتی که می‌خواهند در محیط‌های Web3 سازندن، ایجاد می‌شود اما به سطوح پشتیبانی اختصاصی بیشتری نیاز دارند که از پروژه‌های متمرکز و منبع باز ممکن نیست.

چندین توکن کسپر (CSPR) در درگیری موجود است؟

توزیع توکن CSPR اولیه به شرح زیر است:

400 میلیون CSPR از ترانش آزاد فروش عمومی کسپر در Coinlist عرضه شده است. تقریباً 183 میلیون CSPR به عنوان سیالیتی به صرافی‌ها ارائه شده است. قسمتی از سیژنوراژ تقدیرشده برای توکن‌های منتشر شده فوق به تاریخ. این عدد به صورت زمان واقعی به‌روزرسانی می‌شود در حالی که سیژنوراژ صادر می‌شود. ترانش‌های اضافی از CSPR توسط مشارکت‌کنندگان مختلف اکوسیستم نگه داشته می‌شود، از جمله اپراتورهای گره ولیدیتور، بنیاد کسپر، تیم و مشاوران، DAO مسئول تشویق توسعه‌دهندگان و CasperLabs AG، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

چگونه شبکه کسپر امنیت دارد؟

شبکه کسپر برای امنیت شبکه از یک مکانیسم موافقت PoS استفاده می‌کند. PoS برای انتخاب اعتباردهی گره ولیدیتورها به پیش‌نیازهای توکنی اعتماد دارد، که به معنای تطابق بسیار چندانه و قابل مقیاس بودن اجازه می‌دهد. برخلاف موافقت PoW (استخراج اثر کار) استفاده شده توسط بلاکچین بیت‌کوین، PoS نیازی به مقدار زیادی از برق یا توان محاسباتی بزرگ برای انجام اعتبارسنجی و افزودن بلوک‌های جدید به زنجیره ندارد.

ادامه مطلب  Chainlink: بررسی جامع از اولین شبکه اوراکل متصل به بلاکچین

کسپر همچنین از مشخصه CBC Casper استفاده می‌کند که از یک رویکرد ارتقا یافته به تحمل اشتباه بایزنتی (BFT) استفاده می‌کند. معماری درجه تجاری کسپر تعدادی مراجعه به امنیت را گذرانده است، به ویژه با توجه به آزمایش‌های امنیتی چندین باره با Trail of Bits در ژانویه 2021 که هیچ نتیجه خطا بالا وجود نداشت و تأیید کرد که کسپر “از نظر بهره‌گیری مناسب از بهداشت امنیتی نشان می‌دهد”.

fd40576c 4d7b 4832 95e5 3b2b49276aa9

از کجا می‌توانید توکن‌های کسپر (CSPR) را خریداری کنید؟

CSPR برای معامله در تعدادی از صرافی‌های رو به افزایشی در دسترس است، و تعدادی از جفت‌های معاملاتی استبداد ثابت در حال حاضر موجود است. Huobi Global در حال حاضر پلتفرم پرفعالی برای معامله CSPR است و صرافی‌های دیگر موجود شده از جمله:

  • OKEx
  • Gate.io
  • Coinlist Pro
  • ZB

پیام بگذارید