mountain rescue service with dog on operation outd 2021 08 31 14 40 22 utc

Avalanche: رقابت با اتریوم و حل معضل مقیاس‌پذیری بلاکچین

Avalanche
آوالانچ چیست؟
آوالانچ یک بلاکچین لایه اول است که به عنوان یک پلتفرم برای برنامه‌های تمرکز‌بیرونی و شبکه‌های بلاکچین سفارشی عمل می‌کند. این یکی از رقبای اتریوم است که هدف دارد اتریوم را به عنوان محبوب‌ترین بلاکچین برای قراردادهای هوش مصنوعی مطرح جاودانه کند. این هدف را با داشتن خروجی معاملات بالاتر تا ۶٬۵۰۰ معامله در ثانیه و بدون کمک‌گیری از نظر مقیاس‌پذیری انجام می‌دهد.

این امکان با ساختار منحصربفرد آوالانچ ممکن می‌شود. شبکه آوالانچ از سه بلاکچین جداگانه تشکیل شده است: X-Chain، C-Chain و P-Chain. هر زنجیره هدفی مشخص دارد که به شدت با رویکرد اتریوم و بیت‌کوین متفاوت است، به عبارت دیگر تمام گره‌ها تمام معاملات را تأیید می‌کنند. حتی بلاکچین‌های آوالانچ از مکانیسم توافق متفاوتی استفاده می‌کنند که بر اساس موارد استفاده خودشان تعیین می‌شود.

پس از راه‌اندازی مین‌نت آن در سال ۲۰۲۰، آوالانچ به توسعه اکوسیستم خود از DApps و DeFi پرداخته است. پروژه‌های مختلف مبتنی بر اتریوم مانند SushiSwap و TrueUSD با آوالانچ ادغام شده‌اند. علاوه بر این، این پلتفرم به طور مداوم در حال کار بر روی بهبود تعامل بین اکوسیستم خود و اتریوم است، مانند از طریق توسعه پل‌ها.

mountain rescue service with dog on operation outd 2021 08 31 14 40 22 utc 1

موسسان آوالانچ چه کسانی هستند؟
آوالانچ توسط Ava Labs راه‌اندازی شد، که توسط دانشگاه کرنل تأسیس شد: استاد امین گون سیرر، و دکترای علوم کامپیوتر دانشگاه کرنل، کوین سکنیکی و مائوفان “تد” یین. گون سیرر یک کارشناس در تحقیقات رمزنگاری است، که شش سال قبل از انتشار کاغذ سفید بیت‌کوین، یک ارز مجازی همتا به همتا را طراحی کرده است. او همچنین در کارهای مربوط به حل مشکلات مرتبط با بیت‌کوین و تحقیق در مورد اتریوم قبل از هک مشهور The DAO در سال ۲۰۱۶ نیز دخیل بود.

از آن تحقیقات، کاغذ سفیدی به وجود آمد که منجر به تأسیس Ava Labs در سال ۲۰۱۸ شد. این پروژه در فوریه ۲۰۱۹ دوره بذری را شامل می‌شود که سرمایه‌گذارانی چون Polychain، Andreessen Horowitz و Balaji Srinivasan در آن شرکت داشتند. آوالانچ پیشنهادی را در سال ۲۰۲۰ در کمتر از ۲۴ ساعت به پایان رساند و در فرآیند حدود ۴۲ میلیون دلار جذب سرمایه کرد.

mountain rescue service with dog on operation outd 2021 08 31 14 40 22 utc 2

چه چیزی آوالانچ را منحصر به فرد می‌کند؟
آوالانچ تلاش دارد تا معضل سه‌گانه بلاکچین، که مدعی است بلاکچین‌ها نمی‌توانند در مقیاس کافی از متمرکزی بهره‌برداری کنند، را حل کند. یکی از پیامدهای این موضوع، هزینه‌های گاز بالا است، همانند اتفاقات معمول در اتریوم.برای حل این مشکل، آوالانچ سه بلاکچین قابل ترابری طراحی کرده است.

ادامه مطلب  لایتکوین، یک ارز رمزنگاری سریع و ایمن

زنجیره مبادله (X-Chain) برای ایجاد و تبادل توکن‌های AVAX بومی و دارایی‌های دیگر به کار می‌رود. مشابه استاندارد ERC-20 در اتریوم، این توکن‌ها دنباله‌هایی از قوانین استاندارد را دنبال می‌کنند. از مکانیسم توافق Avalanche استفاده می‌کند.
زنجیره قرارداد (C-Chain) میزبان قراردادهای هوش مصنوعی و برنامه‌های تمرکز‌بیرونی است. این دارای ماشین مجازی Avalanche خود است که مشابه ماشین مجازی اتریوم است، به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که از DApps سازگار با EVM اتریوم تفریع کنند. از مکانیسم توافق Snowman استفاده می‌کند.
زنجیره پلتفرم (P-Chain) انتخاب کنندگان شبکه را هماهنگ می‌کند، زیرشبکه‌های فعال را پیگیری می‌کند و ایجاد زیرشبکه‌های جدید را امکان‌پذیر می‌سازد. زیرشبکه‌ها مجموعه‌هایی از کنندگان اعتبار هستند، کمی مانند کارتل کننده اعتبار. هر زیرشبکه می‌تواند چندین بلاکچین را تأیید کند، اما یک بلاکچین فقط می‌تواند توسط یک زیرشبکه تأیید شود. همچنین از مکانیسم توافق Snowman استفاده می‌کند.
این تقسیم بندی وظایف محاسباتی امکان ترابری بالاتر را بدون کمک‌گیری از نظر متمرکزی ممکن می‌سازد. به عنوان مثال، بلاکچین‌های خصوصی در شبکه ممکن است نیاز داشته باشند که کنندگان زیرشبکه آن‌ها به طور کافی از لحاظ جغرافیایی متمرکز یا با مقررات خاصی مطابقت کنند. با پیروی از این ساختار ماژولار، آوالانچ تعاملات خود را با بلاکچین‌های دیگری که می‌خواهند با اکوسیستم آوالانچ ادغام شوند، بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، دو مکانیسم توافق مختلف با نیازهای هر بلاکچین در ذهن طراحی شده‌اند، که کارایی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

چندین سکه Avalanche (AVAX) در چرخش وجود دارد؟
مجموع عرضه AVAX ۷۲۰ میلیون است. توزیع توکن آن به شرح زیر است:
CrU6CQNi5AwRAIvwBH7GKELUHhUzVvM%3D

۲.۵٪ – فروش بذر، با ۱۰٪ منتشر شده در راه‌اندازی مین‌نت و بقیه هر سه ماه یک بار منتشر می‌شود.
۳.۵٪ – فروش خصوصی، با ۱۰٪ منتشر شده در راه‌اندازی مین‌نت و بقیه هر سه ماه یک بار منتشر می‌شود.
۱۰٪ – فروش عمومی، با ۱۰٪ منتشر شده در راه‌اندازی مین‌نت و ۱۵٪ هر سه ماه یک بار در طی ۱۸ ماه.
۹.۲۶٪ – اختصاص به بنیاد، در طی ده سال منتشر می‌شود.
۷٪ – اندوزمان جامعه، در طی دوازده ماه منتشر می‌شود.
۰.۲۷٪ – برنامه پاداش تست‌نت، در طی یک سال منتشر می‌شود.
۵٪ – شرکای استراتژیک، در طی چهار سال منتشر می‌شود.
۲.۵٪ – ایردراپ‌ها، در طی چهار سال منتشر می‌شود.
۱۰٪ – تیم، در طی چهار سال منتشر می‌شود.
۵۰٪ پاداش استیکینگ
در حال حاضر، استیکینگ AVAX پاداش سالیانه ۱۱.۵۷٪ ارائه می‌دهد، با زمان حداقل برای استیکینگ دو هفته و حداقل ۲٬۰۰۰ AVAX.

ادامه مطلب  بررسی کامل بلاکچین BNB

تعداد توکن‌هایی که در هر دسته توزیع می‌شوند به شرح زیر است:

  • فروش بذر: 18 میلیون
  • فروش خصوصی: 25.2 میلیون
  • فروش عمومی: 72 میلیون
  • اختصاص به بنیاد: 66.672 میلیون
  • اندوزمان جامعه: 50.4 میلیون
  • برنامه پاداش تست‌نت: 1.944 میلیون
  • شرکای استراتژیک: 36 میلیون
  • ایردراپ‌ها: 18 میلیون
  • تیم: 72 میلیون
  • پاداش استیکینگ: 360 میلیون

 

چگونه شبکه آوالانچ تأمین امنیت می‌شود؟
AVAX در زنجیره مبادله تجارت می‌شود که مکانیسم توافق آوالانچ خود را دنبال می‌کند. برخلاف اثبات کار یا اثبات سهام، مکانیسم توافق آوالانچ رهبری انجام معاملات توسط یک نفر را برای تأیید توسط دیگران ندارد. به جای این، همه گره‌ها معاملات را با استفاده از پروتکل داغ جراف دیرکتد سایکلیک (DAG) پردازش و تأیید می‌کنند. به این ترتیب، معاملات به صورت همزمان پردازش می‌شوند و نظارت تصادفی کنندگان اطمینان می‌یابد که معاملات با اطمینان آماری صحیح هستند. در این مکانیسم توافق بلاکی وجود ندارد، این امکان را فراهم می‌کند تا نهایی‌سازی فوری انجام شود و سرعت بلاکچین را به طور قابل توجهی بهبود دهد.

کجا می‌توانید Avalanche (AVAX) را تهیه کنید؟

AVAX در بورس‌های Binance، Bitfinex، Gate.io و Kucoin در دسترس است.
بلاکچین‌ها و زیرشبکه‌های مداخله شده در آوالانچ
آوالانچ سه بلاکچین اصلی داخلی دارد.
زنجیره مبادله (X-Chain)
برای ارسال و دریافت اموال در شبکه آوالانچ استفاده می‌شود و تنها کارکرد زنجیره X-Chain است. علاوه بر این، هزینه‌های معامله در ۰.۰۰۱ AVAX ثابت است و X-Chain مزایای سرعت را نسبت به C-Chain ارائه می‌دهد. X-Chain از فناوری جراف دیرکتد سایکلیک (DAG) استفاده می‌کند.
زنجیره پلتفرم (P-Chain)
برای استیکینگ AVAX و تسهیل فعالیت‌های کننده‌ها استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند کننده اعتبار شوند یا به یک کننده اعتبار متوسل شوند تا پاداش‌های AVAX خود را در P-Chain جمع‌آوری کنند.
زنجیره قرارداد (C-Chain)
بلاکچین آوالانچ برای دیفای تمرکز‌بیرونی، به عنوان بلاکچین مورد استفاده برای قراردادهای هوش مصنوعی و برنامه‌های دیفای است. اکثر DApps آوالانچ در اینجا قرار دارند و با MetaMask سازگار هستند.

ادامه مطلب  پلکادات (DOT) چیست؟

این سه شبکه توسط شبکه اصلی، یک زیرشبکه ویژه امنیت دار و تأیید شده، تأمین امنیت و تأیید می‌شوند. تمام زیرشبکه‌های سفارشی باید با حداقل ۲٬۰۰۰ AVAX در شبکه اصلی تأیید کنند.

زیرشبکه‌ها یا زیرشبکه‌ها آنچه که به طور دینامیکی توسط گره‌های اعتبار تشکیل می‌شوند، به همکاری برای دستیابی به توافق در مورد وضعیت مجموعه‌ای از بلاکچین‌ها می‌پردازند. هر بلاکچین توسط یک زیرشبکه تأیید می‌شود، در حالی که یک زیرشبکه می‌تواند بلاکچین‌های مختلفی را تأیید کند. گره‌های کننده ممکن است عضوی از چندین زیرشبکه باشند.

هر گره کننده زیرشبکه حافظه ای به انگیزه ای منحصر به خود برای رفع نیازهای امنیتی و منابع د

ارد. هر زیرشبکه می‌تواند این انگیزه‌ها را سفارشی کند و می‌تواند جوایز توکن، حاکمیت و غیره را شامل شود.

هدف زیرشبکه‌ها تجربه شبکه‌های مخصوص برنامه را به اکوسیستم گسترده‌تر آوالانچ بیاورند. به عنوان مثال، یک برنامه، محصول یا خدمت خاص ممکن است نیاز داشته باشد تا ویژگی‌های خاصی از کنندگان را تایید کند، مانند حافظه یا پهنای باند اینترنت. کنندگانی که این نیازها را برآورده می‌کنند، می‌توانند به زیرشبکه ملحق شوند تا عملیات روانه‌سازی را تضمین کنند. علاوه بر این، زیرشبکه‌ها ممکن است دارای اقتصاد توکن خود و بازارهای هزینه سفارشی باشند.

زیرشبکه‌های آوالانچ همچنین توسعه بلاکچین خصوصی را نیز پشتیبانی می‌کنند، که کنندگان از پیش تعیین شده به آن پیوسته‌اند. این کنندگان تنها کسانی هستند که محتوای بلاکچین خصوصی را می‌توانند ببینند، گزینه‌ای برای سازمان‌ها که می‌خواهند اطلاعات حساس را مخفی نگه دارند.

avax.network

www.avalabs.org

 

به‌راحتی با ما در ارتباط باشید!

آیا به دنبال فرصت‌های جدید و جذاب سرمایه‌گذاری هستید؟ نیاز به مشاوره مالی دارید یا فقط می‌خواهید با تیم متخصص ما آشنا شوید؟ تیم ما در [Neocap Inv]همیشه آماده است تا به شما کمک کند.

با مراجعه به وب‌سایت ما به آدرس neocapinv.com می‌توانید از خدمات متنوع ما آگاه شوید، وبلاگ ما را مطالعه کنید یا با استفاده از فرم تماس با ما، سوالات خود را مطرح کنید. از تجربه و دانش تیم ما بهره‌مند شوید و قدمی به سمت آینده‌ای روشن بردارید.

ما منتظر شما هستیم، همین حالا با ما تماس بگیرید!

پیام بگذارید