AGIX

سینگولاریتی‌نت (AGIX) چیست؟

سینگولاریتی‌نت (AGIX) چیست؟

سینگولاریتی‌نت یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که به هر کسی اجازه می‌دهد به راحتی “خلق، به اشتراک گذاری و درآمدزایی” از خدمات هوش مصنوعی کند، توسط بازار جهانی هوش مصنوعی آن.

از طریق بازار سینگولاریتی‌نت، کاربران می‌توانند مجموعه‌ای گسترده از خدمات هوش مصنوعی را مرور، آزمایش و خریداری کنند با استفاده از رمز ارز بومی پلتفرم – AGIX. علاوه بر این، بازار مکانی است که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی می‌توانند از آن برای انتشار و فروش ابزارهای هوش مصنوعی خود استفاده کنند و عملکرد آن‌ها را به راحتی ردیابی کنند.

تیمی که پشت سینگولاریتی‌نت قرار دارد، توسعه‌یک هوش مصنوعی به نام سوفیا را رهبری کرده است که به عنوان “روبات بیانگر ترین جهان” شناخته می‌شود. هدف سینگولاریتی‌نت این است که سوفیا را قادر کند که کاملاً زبان انسانی را درک کند، و ادامه دهد توسعه “OpenCog” – یک چارچوب هوش مصنوعی که امیدوار است که به نهایتاً به حالتی به نام “هوش عمومی پیشرفته” یعنی هوش مصنوعی در سطح انسان (یا فراتر) برسد.

این پلتفرم اولین بار در سال 2017 معرفی شد و در دسامبر همان سال، یک ارزش اولیه را ارائه کرد (ICO)، که در یک دقیقه 36 میلیون دلار جمع‌آوری کرد.

SingularityNET Phase II Launch Sequence Activated: AGI token to be hard-forked to Cardano-compatible AGIX | by Ibby Benali | SingularityNET

موسسین سینگولاریتی‌نت چه کسانی هستند؟

سینگولاریتی‌نت دارای یک تیم گسترده از علمای هوش مصنوعی، توسعه‌دهندگان، پژوهشگران و مهندسان است.

این توسط دکتر بن گورتزل (مدیر عامل و دانشمند اصلی سینگولاریتی‌نت) به همراه سیمون جیاکوملی و دکتر دیوید هنسون تاسیس شد.

دکتر بن گورتزل یک فرد معروف در صنعت هوش مصنوعی و رباتیک است و سابقه درخشان طولانی در کار با شرکت‌های فناوری پیشرفته – از جمله رباتیک هنسون و بنیاد OpenCog – دارد. او همچنین به عنوان دانشمند اصلی و معاون اول موزی سلامت مشغول به کار است.

ادامه مطلب  آربیترام: نوآوری‌ها، امنیت و مقیاس‌پذیری در جهان اتریوم

سیمون جیاکوملی یک کارآفرین و سرمایه‌گذار است که قبلاً برای مشاوره کریپتو Cryptodex کار کرده است. او در مارس 2019 از پروژه سینگولاریتی‌نت خارج شد و اکنون روی آزمایشگاه فناوری R&D Vulpem که در سال 2015 تاسیس کرده، تمرکز دارد.

دکتر دیوید هنسون سومین بنیانگذار سینگولاریتی‌نت است. او تاریخچه طولانی و متنوعی در صنعت رباتیک دارد، که بین سال‌های 1998 و 2001 با دیزنی کار کرده است و سپس چندین شرکت راه‌اندازی رباتیک – از جمله رباتیک انسانی، ابتکار برای بیدار کردن ماشین‌ها و رباتیک هنسون در دو دهه گذشته را تاسیس کرده است.

SingularityNET AGIX Tokenomics - Pintu Academy

چه چیزی سینگولاریتی‌نت را منحصر به فرد می‌کند؟

سینگولاریتی‌نت اولین پلتفرمی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا ابزارها و کتابخانه‌های هوش مصنوعی خود را بفروشند و خریداران را قادر می‌سازد هر خدمات هوش مصنوعی ارائه شده در بازار را برای دیدن اینکه آیا نیازهای آنها را برآورده می‌کند یا خیر، قبل از پرداخت آزمایش کنند.

علاوه بر این، کسانی که به خدمات خاص هوش مصنوعی نیاز دارند همچنین می‌توانند از طریق درخواست برای پورتال هوش مصنوعی (RFAI) – که به مشتریان اجازه می‌دهد به راحتی یک ابزار هوش مصنوعی جدید را سفارش دهند، در حالی که توسعه‌دهندگان می‌توانند با پر کردن این درخواست‌ها رمز ارز AGIX را کسب کنند، از جامعه گسترده متخصصان هوش مصنوعی سینگولاریتی‌نت استفاده کنند.

کاربرد رمز ارز AGIX با توسعه اکوسیستم سینگولاریتی‌نت تکامل یافته است. در اکتبر 2020، سینگولاریتی‌نت ویژگی پیشنهاد تقویت سینگولاریتی‌نت (SNEP) خود را راه‌اندازی کرد، که به دارندگان AGIX اجازه می‌دهد رای بدهند برای تغییرات در عملیات شبکه. در مارس 2020، یک ویژگی پیشنهادی اضافه شد، که کاربران را قادر می‌سازد رمز ارزهای خود را پیشنهاد دهند.

ادامه مطلب  آپتوس: نسل جدید زنجیره بلوک با سرعت بی‌نظیر و آینده‌پردازی وب3

در همکاری با رباتیک هنسون، سینگولاریتی‌نت اخیراً یک مشارکت مشترک به نام بیداری سلامت را منتشر کرده است، که محصولاتی را توسعه می‌دهد که از هوش مصنوعی برای اهداف بهداشتی استفاده می‌کند. اولین محصول آن گریس است، یک دستیار انسانی برای صنعت بهداشتی.

صفحات مرتبط:

چند سکه سینگولاریتی‌نت (AGIX) در گردش است؟

تا فوریه 2021، مجموع 861.5 میلیون توکن AGIX که 86٪ از کل تامین را نمایندگی می‌کند، در گردش بود. بنابراین، AGIX می‌تواند به طور گسترده‌ای تقسیم شده باشد.

نیمی (50٪) از کل تامین AGIX در طی ICO سینگولاریتی‌نت در سال 2017 فروخته شد. فراتر از این، 20٪ برای تشویق توسعه‌دهندگان و شریکان اولیه، 18٪ برای اعضای تیم اصلی (که اکنون کاملاً مستثمر شده است)، 8٪ برای بنیاد سینگولاریتی‌نت برای توسعه طولانی مدت پلتفرم و در نهایت 4٪ برای جوایز امنیتی رزرو شده است.

شبکه سینگولاریتی‌نت چگونه امن می‌شود؟

AGIX یک رمز ارز ERC-20 است.

این به این معنی است که توسط الگوریتم اجماع اثبات سهم اتریوم و شبکه تست‌شده برای نبرد مورد حمایت قرار می‌گیرد. تا کنون، شبکه اتریوم هرگز مورد حمله موفق قرار نگرفته است و به عنوان یکی از امن‌ترین شبکه‌های فعلی محسوب می‌شود.

پیام بگذارید